Dąbrowa Górnicza

O Dąbrowie GórniczejDąbrowa Górnicza to jedno z kilku miast Zagłębia Dąbrowskiego. Liczy ok. 128 795 miszkańców (2007), powierzchni 188,73 km², prawa miejskie ma od 1916r.

Egzamian na prawo jazdy teoretyczny zdaje się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Tysiąclecia 56, tam też jest plac manewrowy z kilkoma łukami i dosyć dużą ilością samochodów egzaminacyjnych Toyota  Yaris. Egzamin praktyczny odbywa się na mieście, którego Centrum i okolice można objechać w 40 min przynajmniej raz. Małe odległości sprawiają, że co chwilę przejeżdża się przez główne skrzyżowania.Upraszczając można powiedzieć, że przez Dąbrowę przechodzi jedna główna ulica z wieloma skrzyżowaniami opisanymi na stronie. Zniechęca do zdawania egzaminu w tym mieście bardzo duża ilość zdających, co wydłuża kolejkę oczekiwania na egzamin. Najczęściej w Dąbrowie Górniczej zdają egzamin kursanci z następujących miast: Sosnowiec, Będzin, Dąbrow Górnicza, Czeladź, Wojkowice, Wojkowice Kościelne, Mierzęcice, Chruszczobród, Olkusz, Jaworzno, rzadziej z Katowic i Zawiercia.

Opinie z forum:
Dąbrowa Górnicza jest miastem, w którym stosunkowo łatwo zdaje się egzamin, to miasto przyjazne kierowcom, a wynika to z kilku powodów:
1. Niskie natężenie ruchu - trzeba się postarać, żeby natrafić na korek, nawet w godzinach szczytu (...).
2. Szerokie drogi - nie ma tutaj trzystuletnich kamieniczek, których mury są jednocześnie krawężnikami wąskich krętych uliczek
3. Czytelne skrzyżowania
4. Jedna linia tramwajowa - poza kilkoma skrzyżowaniami pojazdy szynowe nie turlają się po jezdni i nie trzeba na nie uważać.
Minusem Dąbrowy jest ogromna ilość przejść dla pieszych - łatwo popełnić błąd nie ustępując pierwszeństwa "niezmotoryzowanym".(instruktor)