Dąbrowa Górnicza

Mydlice

Uwaga na ręczny

Wyspa na ul. Górnicza

Ul. Legionów Pol. i ul. Górnicza

Rondo Centrum

Rondo Aleja Róż

Skrzyżowanie koło targu

Aleje

Skrzyżowanie w pobliżu Real

Supermarket Lidl

Rondko koło WORDu

Skrzyżowanie koło Komendy Policji

Skrzyżowanie koło Mc Donald`s

Skrzyżowanie z ul. Tysiąclecia

Skrzyżowanie przed Górką

Skrzyżowanie za Górką

Zjazd do Ząbkowic

Pogoria - Ząbkowice

Jednokierunkowe

Miejsca do parkowania równoległego

Jazdy egzamiancyjne

MAPA DG

Podwójna ciągła
Sygnalizacja
Ul. Legionów Polskich

Podwójna ciągła

Większość kierowców skręcając z ul. Jaworowej w ul. Legionów Polskich w kierunku Będzina, najeżdża „podwójną ciągłą” (dobrze widoczną na zdjęciu). Na egzaminie lepiej nie brać z nich przykładu. Trzeba jechać bardziej "kwadratowo" niż łagodnym łukiem. Generalnie trzeba uważać przy manewrach skrętu w lewo z każdej strony, bo łatwo najechać namalowane linie ciągłe.
 

Sygnalizacja

Skrzyżowanie to jest kierowane trzema różnymi sygnalizacjami (S-1, S-2, S-3). S-1 - klasyczny sygnalizator, S-2 – sygnalizator z dodatkową zieloną strzałką. Strzałka ta zezwala na skręcanie we wskazanym kierunku w najbliższą jezdnią na skrzyżowaniu, pod warunkiem, że się zatrzymamy przed sygnalizatorem i nie spowodujemy utrudnienia innym uczestnikom ruchu. S-3- sygnalizator kierunkowy, mówiący że ruch otwarty jest bezkolizyjny, a tory jazdy pojazdów skręcających nie przecinają się. W stosunku do każdej z tych sygnalizacji trzeba zachować się inaczej.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że na ul. Legionów Polskich od strony Będzina i Zagórza po prawej stronie umiejscowione są obok siebie dwa sygnalizatory (S-1 i S-3) . Od strony ul. Struga i ul. Jaworowej, czyli tam gdzie stoi samochód na zdjęciu są sygnalizatory S-1 i S-2 . Mogą one wprowadzać kierowców w błąd. Trzeba dokładnie się przyjrzeć dla którego kierunku ruch jest otwarty, gdyż każdy z pasów ma przyporządkowany inny sygnalizator. Będąc na prawym pasie patrzymy na sygnalizator po prawej stronie, będąc na pasie środkowym na wewnętrzny sygnalizator, czyli ten po stronie lewej.

Ul. Legionów Polskich


Ulica Legionów Polskich obfituje w takie zjazdy do środka jezdni, by zjechać w osiedle lub w inną ulicę. Ważne, by odpowiednio wcześniej przygotować się do skrętu i nie najeżdżać linii ciągłych.