Katowice

Informacje o Katowicach


Katowice to stolica woj. śląskiego z 314 tys. mieszkańców i 164,67  km² powierzchni (2007). WORD mieści się na ul. Francuskiej 78.

Opinie: 
"Katowice to miasto, które przez wiele osób, w tym wielu kursantów, uważane jest za bardzo trudne pod względem jazdy samochodem. Na samą myśl przyjazdu do Katowic dostają gęsiej skórki.
W samym centrum jest bardzo duża ilośc uliczek jednokierunkowych, niektóre ulice są bardzo wąskie, znajduje się mnóstwo zakazów, strzałek warunkowego skrętu itp. Katowice uznawane są za stolicę woj. śląskiego, zatem znajduje się tu wiele urzędów, instytucji, szkół. Krótko mówiąc - dużo się tutaj dzieje. Wiele osób przyjeżdza tu do pracy, czy też na uczelnie wyższe. To wszystko powoduje, że od wczesnych godzin porannych, aż do samego wieczora nateżenie ruchu jest bardzo duże, powodując wśród kierowców długie oczekiwanie w korkach. I tym samym przejazd przez Katowice to nielada wyzwanie. Ale należy pamiętać,  że po pierwsze - dobrze by było robic kurs na prawo jazdy w Katowicach, właśnie po to, żeby jak najwięcej godzin spędzic w tych trudnych warunkach i oswoić się z takim ruchem, aby później na egzaminie nie bać się tak bardzo. Po drugie jeżeli ktoś nauczy się jezdzić po Katowicach, to  da sobie radę w każdym innym mieście" (www.kidal.pl).